^Powrót na górę

Wycieczka klasowa – Kotlina Kłodzka + Wrocław

  21-22 czerwca  2022r. uczniowie klasy 4 i 5 oraz czworo uczniów z  klasy 6 i dwóch uczniów z kl.8 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce  do Kotliny Kłodzkiej  i Wrocławia.  Towarzyszyło nam 4 opiekunów: p.Teodozja Wołowczyk,  p. Jolanta Karasińska, p. Dariusz  Badyla oraz  p. Artur Polek. Przez całą wycieczkę była z nami p. Katarzyna (pilot), która w niezwykle interesujący sposób opowiadała nam o miejscach, które mijaliśmy, jadąc autokarem. Pierwszym punktem naszego zwiedzania była  Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
  Następnie wędrowaliśmy labiryntem Błędnych Skał, a na końcu zobaczyliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej. Dzięki przewodnikom dowiedzieliśmy się różnorodnych informacji na temat odwiedzanych  miejsc. Po ciekawych przeżyciach zakwaterowaliśmy się w Przystanku Zieleniec Alaska w Duszniku-Zdroju. Po rozpakowaniu bagaży  zeszliśmy na stołówkę i zjedliśmy pożywną obiadokolację. W drugim dniu wycieczki najpierw zwiedziliśmy Ostrów Tumski, a następnie katedrę, rynek, ratusz. Mieliśmy okazję usłyszeć ciekawą legendę o spadającej klusce (w role bohaterów legendy wcielili się nasi uczniowie, a kluskę znakomicie zagrał p. Dariusz Badyla).
  Kolejnym punktem zwiedzania była Panorama Racławicka. W Małej Rotundzie Panoramy obejrzeliśmy makietę ,,Bitwy pod Racławicami”. Słynne dzieło malarza Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przedstawiające zwycięską bitwę pod Racławicami wojsk powstańczych pod wodzą Tadeusza Kościuszki, zrobiło na nas niesamowite wrażenie i przeniosło nas w inną rzeczywistość.
  Następnie  zobaczyliśmy piękno Wrocławia i okolic z wieży Sky Tower - najwyższego punktu widokowego w Polsce. Nie zabrakło oczywiście czasu na pamiątki i zdjęcia, głównie wrocławskich krasnali. O godz. 18.00  zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę  powrotną. W autokarze  w podziękowaniu opiekunom, kierowcy i przewodnikom  śpiewaliśmy  piosenki.
  Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni niesamowitych przygód i  świadomi, że na pewno tam powrócimy.

Autorkami tekstu są: Oliwia Kleszcz i Gabriela Kowalska

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook