^Powrót na górę

Mikołajki klasy siódmej

   Wieczór i noc z 06/07  grudnia  na długo zapadnie w pamięci uczniów  kl. VII ze względu na nietypowe Mikołajki  klasowe „Noc w szkole”. Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 19:00 w sali świetlicy, gdzie korzystając z kart Dixit – obraz jest wart tysiąca słów, uczniowie wraz z opiekunami uruchomili swoją wyobraźnię, wybierając spośród 84 kart jedną ilustrowaną kartę, która była źródłem historii i zaskakujących skojarzeń o każdym uczestniku spotkania. Była  to doskonała okazja do integracji zespołu klasowego. Po wspólnej zabawie uczniowie posilili się posiłkiem przygotowanym przez Trójkę klasową Rodziców. Następnie uczestnicy Mikołajek  zostali podzieleni na pięć kilkuosobowych zespołów (Imbirki, Krokiety, HKM–górą!, Rakieta, Matematyczne Bałwany), które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Najwięcej emocji i dobrej zabawy dostarczyły uczniom konkurencje , w których każda drużyna musiała wykazać się: zręcznością, zwinnością, pewną ręką, szybkością, celnym okiem  i zaradnością. Konkursy odbywały się w atmosferze zdrowej rywalizacji  oraz świetnej zabawy. Zwycięską drużyną okazała sią ,, HKM – górą!” w składzie: Hubert Guzak, Maja Łącka, Karol Makarewicz, która została nagrodzona gromkimi brawami koleżanek i kolegów oraz drobnym upominkiem od wychowawczyni klasy. 
   O godz. 22:00 klasa integrowała się przy wspólnym posiłku, którym
była pizza, po którym kontynuowaliśmy wspólne gry i zabawy.
   Ostatnią konkursową konkurencją była Moda Piżamowa.  Każdy z uczniów prezentował się w stroju nocnym. Najciekawsze i najzabawniejsze piżamy zostały nagrodzone brawami i słodkimi upominkami. W tej konkurencji zwyciężyli: Bartłomiej Rajca, Jakub Wolak, Hubert Guzak.
    Nagrodzono również dwie uczennice: Oliwię Kleszcz oraz Marcelinę Soból,
za prowadzenie gry zespołowej Mafia. Zwieńczeniem całego spotkania było nocowanie w świetlicy na materacach, w śpiworach. Noc szybko minęła… i o godz. 7:00 nastąpiła pobudka, potem szybka toaleta, posiłek i oczywiście porządkowanie sali.
   W spotkaniu brało udział 19 uczniów oraz  dwoje nauczycieli opiekunów:
p. Jolanta Karasińska  i p. Bogusława Brzegowa.

Zobacz filmy z Mikołajkowej nocy w szkole

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook