^Powrót na górę

Finały wojewódzkie Małopolskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.

We wtorek 7 czerwca na obiektach AWF w Krakowie odbyły się finały wojewódzkie Małopolskich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn z całego województwa małopolskiego, które zwyciężyły rywalizacje w swoich powiatach. Powiat bocheński reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Królówce, którzy wcześniej wygrali eliminacje gminne w Nowym Wiśniczu i powiatowe w Bochni. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w czterech konkurencjach – Bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m. W skład drużyny wchodzi 6 uczniów, którzy startują we wszystkich konkurencjach. Na wynik końcowy składa się suma punktów zdobytych przez 5 najlepszych zawodników.
Drużyna z Królówki zdobyła 912 punktów co dało jej wysokie 4 miejsce (do trzeciego miejsca na podium zabrakło tylko 1 punktu)
Zwycięzcy indywidualni w poszczególnych dyscyplinach także byli nagradzani słodkim upominkiem. W biegu na 1000 m najlepszym zawodnikiem (na ponad 80 startujących został Oliwier Mus z klasy 6. Gratulujemy sukcesów!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook