^Powrót na górę

Wyślij pączka do Afryki

W Tłusty Czwartek odbyła się akcja charytatywna „Wyślij pączka do Afryki”, zorganizowana przez dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Do akcji przyłączył się każdy kto 20 lutego zakupił pączka lub chrust od wolontariuszy w naszej szkole.

Pomysłodawcą akcji była Fundacja Kapucyni i Misje. Corocznie ponad 400 szkół, przedszkoli, cukierni i parafii sprzedaje przekąski w Tłusty Czwartek, a cały dochód przekazują organizacji. Za zebrane pieniądze misjonarze w Afryce remontują i budują nowe szkoły, place zabaw, szpitale, studnie, kaplice i domy. Skutki takich działań to m.in. edukacja dzieci i młodzieży z buszu, dostęp do świeżej, czystej wody pitnej dla całych wiosek, opieka medyczna dla mieszkańców, dach nad głową dla najuboższych, posiłki dla osieroconych dzieci. Szacuje się, że jeden pączek to jeden posiłek dla głodnych maluchów. Możliwość spełnienia tych wszystkich celów to min. 400 000 zł, a w tym roku misjonarze zbierają 450 000 zł.

Nasza szkoła sprzedała 140 pączków oraz chrust, zarabiając przy tym ok. 280 zł. Oczywiście nie zabrakło dobroczyńców, którzy wspierali akcję nie biorąc niczego w zamian (nie zabierając pączków). Członkinie Szkolnego Caritasu chcąc przyczynić się do inicjatywy przygotowały ok. 40 domowych oponek. Wszystkie słodkości rozeszły się w ciągu czterech przerw między lekcjami, natomiast przez dwie następne uczniowie z nadzieją przychodzili się upewnić czy czasem nie został jeszcze jeden pączek lub faworek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGOROCZNEGO PĄCZKOWANIA!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.