^Powrót na górę

Kalejdoskop matematyczny

KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY

   Uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce zostali zakwalifikowani do drugiej edycji projektu Kalejdoskop matematyczny”. W ramach tego projektu uczniowie wezmą udział w trzech wyjazdach do Krakowa na Politechnikę Krakowską. Wyjazdy odbędą się: 5 marca, 6 marca i 12 marca 2022 r. Podczas zajęć na uczelni uczniowie poznają zastosowanie matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego i innych naukach. Zajęcia pobudzą u dzieci wyobraźnie matematyczną i chęć eksperymentowania w tej dziedzinie; dzieciom, które z różnych względów nie lubią matematyki pokażą, że rozwiązywanie problemów matematycznych może być frapującą przygodą i wymaga wyobraźni. Uczniowie poprzez uczestnictwo w projekcie zapoznają się ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.
   Udział w projekcie jest dla uczniów bezpłatny. W trakcie trwania zajęć na uczelni uczniowie otrzymają darmowy posiłek. Bardzo proszę rodziców i uczniów klas VII - VIII o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa dostępnym na stronie projektu.
http://www.kalejdoskopmatematyczny.pk.edu.pl/

Zapraszam do oglądnięcia dokumentacji zdjęciowej z edycji z lat poprzednich, a uczniów obecnej klasy siódmej i ósmej zapraszam do udziału w projekcie.

Wyjazd 1 zobacz
Wyjazd 2 zobacz
Wyjazd 3 zobacz

Szkolny koordynator projektu – Elżbieta Wołek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook