^Powrót na górę

Szkolne Koło Caritas

Wielkie pączkowanie na Wielki Post

Nasza szkoła sprzedała 140 pączków oraz chrust, zarabiając przy tym ok. 280 zł, w akcji ogłoszonej przez Misjonarzy Kapucynów z Krakowa. Ale to nie koniec, to początek, ponieważ Szkolne Koło Caritas prze cały Wielki Post ogłasza wielką zbiórkę na misje w Afryce. Modlitwa, post i jałmużna to praktyki wielkopostne na drodze do nawrócenia nas chrześcijan. W chrześcijaństwie jałmużna należy do uczynków miłosierdzia.

Rachunek jest prosty 1 pączek to tylko 1,5 zł, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do akcji, odmów sobie słodyczy i oddaj  złotówkę potrzebującym, a jak mówi Pismo Św. "zgromadzisz skarby w niebie":

pączki  = posiłki dla osieroconych dzieci
pączki = opieka medyczna i leki dla dzieci
pączki = nowy oddział budynek szpitala dla chorych dzieci
pączki = nowe domy dla ubogich
pączki = czysta, zdrowa woda z 2 nowych studni
pączki = edukacja dla dzieci z buszu
pączki = nowa budynek szkoły w buszu
pączki = remont 14 kaplic w wioskach
pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych

Zamień swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni.
Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia! Więcej na stronie https://paczek.kapucyni.pl/

Wyślij pączka do Afryki

W Tłusty Czwartek odbyła się akcja charytatywna „Wyślij pączka do Afryki”, zorganizowana przez dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas. Do akcji przyłączył się każdy kto 20 lutego zakupił pączka lub chrust od wolontariuszy w naszej szkole.

Pomysłodawcą akcji była Fundacja Kapucyni i Misje. Corocznie ponad 400 szkół, przedszkoli, cukierni i parafii sprzedaje przekąski w Tłusty Czwartek, a cały dochód przekazują organizacji. Za zebrane pieniądze misjonarze w Afryce remontują i budują nowe szkoły, place zabaw, szpitale, studnie, kaplice i domy. Skutki takich działań to m.in. edukacja dzieci i młodzieży z buszu, dostęp do świeżej, czystej wody pitnej dla całych wiosek, opieka medyczna dla mieszkańców, dach nad głową dla najuboższych, posiłki dla osieroconych dzieci. Szacuje się, że jeden pączek to jeden posiłek dla głodnych maluchów. Możliwość spełnienia tych wszystkich celów to min. 400 000 zł, a w tym roku misjonarze zbierają 450 000 zł.

Nasza szkoła sprzedała 140 pączków oraz chrust, zarabiając przy tym ok. 280 zł. Oczywiście nie zabrakło dobroczyńców, którzy wspierali akcję nie biorąc niczego w zamian (nie zabierając pączków). Członkinie Szkolnego Caritasu chcąc przyczynić się do inicjatywy przygotowały ok. 40 domowych oponek. Wszystkie słodkości rozeszły się w ciągu czterech przerw między lekcjami, natomiast przez dwie następne uczniowie z nadzieją przychodzili się upewnić czy czasem nie został jeszcze jeden pączek lub faworek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGOROCZNEGO PĄCZKOWANIA!

Działania Szkolnego Koła Caritas w I semestrze

Szkolne Koło Caritas w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 przeprowadziło 4 akcje. Do koła należy 12 dziewczyn. Akcje przeprowadzone przez SKC:

- Szkolne Koło Caritas zorganizowało w październiku i listopadzie 2019 r. 2 akcje. Pierwsza akacja miała związek ze 101 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostało sprzedane 65 flag papierowych. Uzyskana kwota to 65 zł.
Kolejna akcja to sprzedaż babeczek-mufinek upieczonych przez dziewczyny z klasy 8a i 8b. Rodzice w trakcie wywiadówki kupili wszystkie 140 babeczek za kwotę 210 zł.

- Kolejna akcja to Szkolne Mikołajki  organizowane w dniu 6 grudnia 2019 we współpracy z Samorządem Szkolnym.  Kwota zebrana po odliczeniu kwoty  zakupu czapeczek to 140 zł. Następnie 18 grudnia 2019 odbył się konkurs na "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy". (Więcej o akcji w artykule poniżej.)

W sumie Caritas zebrał 418 zł. Pieniądze z wszystkich tych akcji zostały przeznaczone na pomoc rzeczową dla samotnych seniorów z Królówki, którą zostali obdarowani przed Świętami Bożego Narodzenia oraz nagrody (ptasie mleczko) w konkursach świątecznych.

- Ostatnią akcją była świąteczna zbiórka darów w sklepach Groszek i u Janioła w Królówce.  Zebrano kilkanaście kilogramów produktów, którymi obdarowano 20-21 grudnia 2019,  13-stu  samotnych seniorów z Królówki.  Za większość zebranych  w poprzednich akcjach pieniędzy, kupiono dla każdego kawę, herbatę, ciasto i słodycze, które uzupełniły paczki dla seniorów.

Dziękujemy właścicielom Państwu Stanisławowi i Renacie Tota ze sklepu Groszek oraz Pani Annie Janioł właścicielowi sklepu Delikatesy Premium oraz pracownikom tych sklepów, za zebranie produktów spożywczych w sklepach.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi i księdzu Ziemowitowi  Kordasowi za ogłoszenie zbiórki na Mszach Świętych.   Bóg zapłać :)

Mikołajki 2019

6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki. W tym dniu wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły byli ubrani w kolorze czerwonym, białym lub zielonym. Często uzupełnieniem całej stylizacji były czapki oraz opaski świąteczne. Podczas lekcji każdą klasę odwiedził Św.Mikołaj wraz z pomocnikami, którzy oceniali stroje uczniów oraz rozdawali słodkości. W tym dniu również można było "zostać Mikołajem" i pomóc innym osobom z Królówki np. przez kupienie czapki Mikołaja. 
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i hojność  oraz gratulujemy pięknego ubioru. Zwycięzcy zostali ogłoszeni 20 grudnia w trakcie koncertu kolęd.
Następny konkurs na "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy",  odbył się 18 grudnia 2019 roku.
W imieniu organizatorów:  Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego, dziękuję wszystkim za  piękne dekoracje, dobrą zabawę i przyłączenie się do akcji Caritasu.

Wielkanocna akcja Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas po raz trzeci zorganizowało świąteczną zbiórkę darów w sklepach Groszek i Delikatesach Premium w Królówce.  Zebrano kilkanaście kilogramów produktów, którymi obdarowano 16 -17 kwietnia,  10-stu  samotnych seniorów z Królówki. Seniorzy otrzymali po dwie reklamówki produktów spożywczych.
Dziękujemy właścicielom Państwu Stanisławowi i Renacie Tota ze sklepu Groszek oraz Pani Annie Janioł właścicielowi sklepu Delikatesy Premium oraz pracownikom tych sklepów, za zebranie produktów spożywczych w sklepach
Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi i księdzu Ziemowitowi Kordasowi za ogłoszenie zbiórki na Mszach Świętych.   

Wyślij pączka do Afryki oraz Sursum Corda czyli wielkopostne akcje Szkolnego Koła Caritas

   W okresie Wielkiego Postu, tak jak w adwencie wolontariusze rozprowadzali karki świąteczne fundacji Sursum Corda. Sprzedano 25 kartek za 50 zł. Pieniądze zostały wysłane do fundacji. Otrzymaliśmy podziękowanie od fundacji za poprzednią akcję.
   Kolejna akcja w której braliśmy udział w wielkim poście, to zbiórka zorganizowana przez Misjonarzy Kapucynów z Krakowa pt.: "Wyślij pączka do Afryki". Uczniowie mogli przeznaczyć pieniądze, które mieli na słodycze czyli przysłowiowego "pączka" na pomoc misjonarzom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. W ten sposób zamienialiśmy swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni. Misjonarzom udało się zebrać 400 000 zł na budowę 3 studni, 3 kaplic, boiska i placu zabaw oraz posiłki dla osieroconych dzieci i operacje dla niepełnosprawnych. Nasz wkład to zaledwie 110 zł, ale cieszymy się że mogliśmy pomóc i wierzymy że w przyszłym roku będzie lepiej.
   Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zechcieli wrzucić pieniążek. Bóg zapłaćInnocent

Świąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas po raz drugi zorganizowało świąteczną zbiórkę darów w sklepach Groszek i u Janioła w Królówce.  Zebrano kilkanaście kilogramów produktów, którymi obdarowano 20-21 grudnia,  11-stu  samotnych seniorów z Królówki.  Za część zebranych  podczas akcji mikołajkowej pieniędzy, kupiono dla każdego kawę, herbatę, ciasto i słodycze, które uzupełniły paczki dla seniorów.
Dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów Groszek i u Janioła,  za umożliwienie zbiórki produktów spożywczych.
Dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Janusowi i księdzu Ziemowitowi Kordasowi za ogłoszenie zbiórki na Mszach Świętych.   

Konkurs "Najlepiej ubrani uczniowie" i "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy"

6 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki. W tym dniu wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły byli ubrani w kolorze czerwonym, białym lub zielonym ponieważ rozstrzygano konkurs na "Najlepiej, najbardziej świątecznie ubranych uczniów".
   Oceny strojów uczniów dokonała Pani Dyrektor Danuta Duś i Pani Woźna Anna Dziedzic.
Zwycięzcami zostali:
-w kategorii klas 0-III, klasa III, proszę panią Alinę Daniec po obiór dyplomu i nagrody
-w kategorii klas 4-6, Ex aequo klasa IVa i klasa V, proszę wychowawców lub przewodniczących po obiór dyplomu i nagrody
­ -w kategorii klas 7-8 i gimnazjum, klasa III gimnazjum, proszę wychowawcę lub przewodniczącego po obiór dyplomu i nagrody.

Następny konkurs na "Najładniejszy wystrój świąteczny klasy",  odbył się 18 grudnia 2018 roku. Oceny klas dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Pilarska  i Pani Pedagog Jolanta Jałowiecka-Paruch.
Zwycięzcami zostali:
-w kategorii Przedszkolaków, wszystkie grupy, proszę wychowawcę po obiór dyplomu i nagrody
-w kategorii klas 0-III, klasa 0, proszę wychowawcę po obiór dyplomu i nagrody
-w kategorii klas 4-6, klasa 5, proszę wychowawców lub przewodniczących po obiór dyplomu i nagrody
­ -w kategorii klas 7-8 i gimnazjum, klasa 7a, proszę wychowawców lub przewodniczących po obiór dyplomu i nagrody

W imieniu organizatorów:  Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego, dziękuję wszystkim za  piękne dekoracje, dobrą zabawę i wrzucenie pieniążka do puszki Caritasu.

Akcje Szkolnego Koła Caritas

Szkolne Koło Caritas zorganizowało w październiku i listopadzie 2018 r. 2 akcje w ramach pomocy dla najuboższych i samotnych osób z Królówki. Pierwsza akacja miała związek z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostało sprzedane 20 flag materiałowych i 65 papierowych. Uzyskana kwota to 110 zł. Kolejna akcja to sprzedaż babeczek-mufinek upieczonych przez dziewczyny z klasy III. Rodzice w trakcie wywiadówki kupili wszystkie 170 babeczek i taką kwotę uzyskaliśmy ze sprzedaży. W sumie zebrano 280 zł. Rozprowadzaliśmy również kalendarzyki kieszonkowe ze ściągami z różnych przedmiotów za które uzyskaliśmy kwotę 130 zł. Przed nami kolejna akcja sprzedaży czapek mikołajkowych oraz pluszaków, które otrzymaliśmy od pani Katarzyny Adamczyk.  Pieniądze z wszystkich tych akcji zostaną przeznaczone na pomoc rzeczową dla osób samotnych i starych z Królówki, którą zostaną obdarowani przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy za pomoc !

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.