^Powrót na górę

Występ naszego szkolnego chóru w Paryżu!

W dniach 23-28 sierpnia nasz szkolny  chór Królewskie Słowiki pod dyrekcją Katarzyny Adamczyk wystąpił podczas 12 Międzynarodowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Paryżu. Nasz chór wystąpił dwukrotnie dając piękne koncerty, które spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności. Ponadto mieliśmy możliwość konfrontacji dorobku artystycznego z zespołami z Bułgarii, Sardynii, Austrii i Polski. Występ w Paryżu gdzie przez 19 lat mieszkał i koncertował Fryderyk Chopin, gdzie mieszkało i mieszka tylu Polaków i artystów to było spełnienie naszych marzeń. W wolnym czasie pomiędzy koncertami chórzyści zwiedzili najważniejsze punkty tego pięknego miasta: Luwr, Plac Inwalidów, Trocadero, Pola Marsowe, Galerię d’Orsay, Zamek w Vincennes, cmentarz Pere – Lachaise, katedra Notre Dame, Bazylika Sacre-Coeur, Montmarte….Największą atrakcją była wieża Eiffla, na którą wyjechaliśmy wieczorem po sobotnim koncercie.

Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Muzyczne Canon z Nowego Wiśnicza które  od 5 lat realizuje projekt „Z muzyką po Europie” . Dzięki temu nasi uczniowie wystąpili w Alpach Włoskich, w Pradze a teraz w Paryżu. Koncerty naszego chóru to doskonała okazja do promowania Królówki i Ziemi Wiśnickiej, Powiatu Bocheńskiego i Małopolski. To również okazja do integracji zespołu, poznawania świata,  podnoszenia  poziomu wykonawczego i mobilizacji do niestrudzonej pracy na rzecz szkoły i naszej Małej Ojczyzny.

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Muzycznego Canon   z Nowego Wiśnicza, rodziców chórzystów, opiekunów – Pani Jolanty Jałowieckiej - Paruch, Pani Danuty Duś ,  Ks. Prałata Krzysztofa Wąchały  Ks. Proboszcza Józefa Janusa , Pani Burmistrz Małgorzaty Więckowskiej i Pani Sekretarz Reginy Wielgus wyjazd na Festiwal w Paryżu zorganizowany został na bardzo wysokim poziomie artystycznym, kulturalnym i promocyjnym.

Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów, którzy pomogli nam udźwignąć wysoki koszt udziału w festiwalu w odległym Paryżu. A są nimi:

Główny sponsor - Gmina Nowy Wiśnicz

Partner - Województwo Małopolska

Powiat Bocheński, Parafia Nowy Wiśnicz, Parafia Królówka, Igloo Sp. z o.o., Redrog s.c., Anna Łukasik - ASGA Krawiectwo,   Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych Michał Anioł, Granit-Pol s.c. Bank Spółdzielczy Rzemiosła oddział Nowy Wiśnicz, Aneta i Krzysztof Feliksiak, Kambud Stanisław Klimek, FHU BHJ s.c.,  Agata Łuczkowska Gabinet Dentystyczny, FHUP Stal-Chem Stanisław Burkiewicz, Werner Kenkel sp. z o.o., Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk, Fundacja PROELIO Paweł Łanoszka, Delikatesy Centrum w Nowym Wiśniczu, Ks. Łukasz Kita, Sabina Strach Pizzeria i Kebab "Ambrozja", AiFO Components.

Za wszelką życzliwość i finansowe wsparcie naszych muzycznych działań z serca dziękujemy.

Katarzyna Adamczyk

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook