^Powrót na górę

Zbieramy pieniądze na leczenie Leyli Robak

Zbieramy pieniądze na leczenie i rehabilitację Leyli Robak, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Terapia genowa lekiem ZolgenSMA, która zatrzyma degradację mięśni, kosztuje 9 MILIONÓW ZŁOTYCH, i nie jest w Polsce refundowana.
Leyla już w LUTYM 2022r. skończy 2 latka, i do tego czasu, lub osiągnięcia wagi ciała 13,5kg, musi być podany lek (aktualnie waży 10kg).
Więcej informacji na stronie  https://www.facebook.com/groups/294444235430869/announcements

W ramach promocji zbiórki uczniowie klas, od 3 do 8, zatańczyli taniec Papaya. Każda klasa ubrana była w innym kolorze. Układu tanecznego nauczyła pani Katarzyna Adamczyk, a organizatorami wydarzenia były dziewczyny ze Szkolnego Koła Caritas. Nagłośnienie przygotowali uczniowie z klasy 8.
Tutaj można zobaczyć nagranie
W czwartek zorganizowana została w szkole zbiórka datków na leczenie Leyli. Sprzedawane były słodkości przygotowane przez panie z rady rodziców: Brzegowa Marzena, Stochel Jolanta, Wisełka Edyta, Kowalska Paulina, Bilska Teresa, Wołek Karolina oraz nauczycieli, panią: Monikę Kaczmarczyk i Alinę  Daniec (dodatkowo: breloczki i szmaciane ręcznie robione laleczki). Można było również kupić pluszaki przyniesione przez uczniów. 
Udało się zebrać kwotę 2530,57 zł, która została wpłacona na konto Leyli. Pomysłodawcą akcji była pani Renata Kokoszka.
Należy wspomnieć również, że chór szkolny  Królewskie Słowiki 
pod opieką pani Katarzyny Adamczyk, wystąpił 24 października na kiermaszu charytatywnym dla Leyli w Nowym Wiśniczu. 

Wielkie "Bóg zapłać" za otwarte serca dla wszystkich, tych wymienionych i nie wymienionych, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Szkolne Koło Caritas

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook