^Powrót na górę

Zapraszamy do akcji „Wyślij pączka do Afryki”

   Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Podczas akcji „Wyślij pączka do Afryki", wspomagamy kapucyńskie projekty misyjne.  Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”.
   Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w tej akcji. Zapraszamy do zakupu pączków i donatów 8 lutego w Tłusty Czwartek na przerwach i zabawie karnawałowej.  Cena pączka to 4 zł, a donata 5 zł. Mile widziane są też dowolne datki na ten cel. Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przekazany misjonarzom.
    W akcji prowadzonej przez fundację „Kapucyni i Misje” z Krakowa mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.  W tym roku kluczowym projektem akcji jest „Reanimacja Dziecięca”, prowadzony w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki przez br. Macieja Jabłońskiego. Wcześniej w tej placówce wiele dzieci umierało, ale dziś dzięki wsparciu ludzi z otwartymi sercami mamy setki uratowanych małych istnień ludzkich rocznie – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

Kup pączka i pomóż potrzebującym!!!

Opis projektów realizowanych przez misjonarzy- zobacz

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook