^Powrót na górę

Andrzejki 2023

   Dnia 30 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Od godz. 11.40 do 13.15 bawiły się dzieci z młodszych klas. Zabawę umilały im różne atrakcje min. wizyty u wróżek, malowanie twarzy, serduszkowe życzenia i szkolny sklepik. Mamy z Rady Rodziców proponowały frytki i popcorn.
   O godz.14.00 zabawę rozpoczęli uczniowie z klas 4- 6. W tej części dyskoteki także można było poznać swoją przyszłość, przepowiadały ją nasze niezawodne wróżki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też gorący bufet. O 16.00 uczniowie rozeszli się do domów. Właśnie wtedy swoją zabawę rozpoczęli najstarsi uczniowie z klasy 7 i 8. Nasi didżeje zadbali o to, aby na zabawie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Wszyscy bawili się wesoło, humory dopisywały, a sklepik i bufet zapewniał napoje i smaczne przekąski.
  
Serdecznie dziękujemy wszystkim przygotowującym zabawę: uczniom z klasy 8, obsłudze sklepiku z klasy 7 i szczególnie kochanym mamom z Rady Rodziców, które poświęciły kilka godzin pracy w kuchni.

Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

Dnia 29.11.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem z grupy "Trzask", której podróżnicy już gościli w naszej szkole. Podróżnikiem, który zabrał nas w ciekawe i tajemnicze rejony Tajlandii był Pan Dariusz.
  Pasji podróżowania towarzyszyły liczne zdjęcia, które przedstawiały odwiedzane przez podróżnika miejsca i cudowne krajobrazy, które miał szczęście obejrzeć i osobiście sfotografować.
  Wszyscy z entuzjazmem słuchaliśmy opowieści o niezwykle urokliwych miejscach, ludziach, potrawach, zwyczajach i fascynujących przygodach w dalekiej i egzotycznej Tajlandii.

II miejsce w Finałach Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej 2023

20 listopada w Wieliczce odbyły się Finały Rejonu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej. W zawodach biorą udział zwycięzcy turniejów powiatowych, z pięciu powiatów rejonu wielickiego - powiaty: Bochnia, Kraków pow., Miechów, Proszowice i Wieliczka. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali powiat bocheński i zajęli wysokie II miejsce.
Gratulujemy!!!

Wyjazd na cmentarz wojenny 308 w Muchówce

W dniu 22.11.2023r. klasa VII Szkoły Podstawowej w Królówce, brała udział w lekcji historii przeprowadzonej na cmentarzu wojennym nr 308 w Muchówce. Cmentarz pochodzi z okresu I wojny światowej i został zaprojektowany przez Franz Starka. Uczniowie poznali historię cmentarza oraz przebieg operacji limanowsko łapanowskiej. Dodatkowo zostali zapoznani z tłem historycznym okresu I wojny światowej i zapalili znicze
w górnej części cmentarza, na kamiennym obelisku. Zwieńczeniem wyjazdu był udział w quizie, podczas którego uczestnicy wyjazdu mogli sprawdzić nabytą wiedzę - zadania rozwiązywali w grupach dwuosobowych. Celem wyjazdu było kształtowanie postaw patriotycznych, więzi z krajem ojczystym, kształtowanie świadomości obywatelskiej i tożsamości narodowej oraz współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji.

Telefon zaufania

Informacja o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   11 listopada cała Polska świętowała 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, który dumnie co roku celebrujemy. Dla nas Polaków to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Dumni jesteśmy z naszej historii, celebrowaliśmy dzień wielkiego zwycięstwa sprzed 105 - iu lat. Dzięki zbiorowemu wysiłkowi naszych przodków i ich głębokiej wierze w wolność i odrodzenie ojczyzny ziściły się  marzenia wielu pokoleń o przywróceniu Polski na mapę Europy. 11 listopada oddajemy więc hołd wszystkim znanym i bezimiennym bohaterom, którym zawdzięczamy dziś możliwość życia w wolnym i niepodległym kraju. Gromadząc się pod biało–czerwonymi flagami manifestujemy narodową jedność i dumę ze wspólnej historii, pięknej tradycji i polskiej kultury. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

   Jak co roku nasza szkoła włączyła się w upamiętnianie tego doniosłego wydarzenia poprzez organizację uroczystej akademii dla uczniów naszej szkoły w dniu 9.11.2023 r. oraz Wieczornicy w dniu 10.11.2023r. Tę doniosłą rocznicę uczniowie naszej szkoły uczcili montażem słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Elżbiety Wołek, Jolanty Jałowieckiej – Paruch i Katarzyny Adamczyk. Ponadto podczas Wieczornicy wszyscy goście mogli degustować przekąski w kolorach biało – czerwonych przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Makarewicz i Bogumiły Brzegowej. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z tych uroczystości.

XXXIII DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 31.10. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona naszemu wielkiemu rodakowi papieżowi Janowi Pawłowi II. Hasło, które nam towarzyszyło w tym roku brzmiało: ,,Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Oddaliśmy hołd i cześć naszemu Wielkiemu Papieżowi przypominając Jego naukę dotyczącą poszanowania rodziny i każdego ludzkiego życia. W naszym programie nawiązaliśmy również do niedawnej beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej, podkreślając jej ofiarną miłość do Boga i bliźniego. Mamy nadzieję, że przygotowane treści, prezentacje, wiersze i pieśni, w wykonaniu naszego szkolnego chóru, pomogą nam iść przez życie godnie, w radości i poszanowaniu drugiego człowieka. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II: ,,Barkę”. Dziękujemy Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowaniu tej akademii.

Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line.
Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki oraz  Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Do udziału w konkursie zachęcał prof. dr hab. Maciej Sysło: „InstaLogik jest świetną okazją, aby rozwijać swoje umiejętności i pasje logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia, a po zgłębieniu pierwszych tajników programowania i informatyki, spróbować swoich sił w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.”

W naszej szkole do I etapu przystąpili uczniowie klasy VII

 1. Wojciech Bratek
 2. Kuba Brzegowy
 3. Kacper Gawąd
 4. Milena Mrugacz
 5. Nikodem Mus
 6. Piotr Kosturkiewicz
 7. Karol Makarewicz
 8. Bartłomiej Rajca
 9. Michał Wolak

Do II etapu etapu zostali zakwalifikowani:

 1. Milena Mrugacz
 2. Karol Makarewicz
 3. Michał Wolak

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach

opiekun szkolny
Elżbieta Wołek

Pasowanie na ucznia 2023

   Dzień 25 października przyniósł najmłodszym uczniom naszej szkoły wiele emocji. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce. Choć pierwszakom początkowo towarzyszył stres, to jednak szybko przerodził się on w radość i zadowolenie. W uroczystości uczestniczyli dyrektor szkoły p. Agnieszka Pilarska, wicedyrektor p. Monika Kaczmarczyk, rodzice i bliscy dzieci. W programie artystycznym uczniowie pięknie zaprezentowali swoje muzyczne i recytatorskie talenty. Po występie nastąpił najbardziej wyczekiwany moment - dzieci złożyły ślubowanie oraz zostały przez p. dyrektor pasowane na uczniów naszej szkoły.
  
Następnie odbył się pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie pierwszoklasiści wzięli udział w sesji fotograficznej zorganizowanej przez mamę Emilki, p. Iwonę Kleszcz.
  Wyrażamy podziękowanie wszystkim rodzicom zaangażowanym w
przygotowanie uroczystości, a pierwszakom życzymy samych sukcesów na wszystkie lata ich szkolnej podróży.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Królówce Rights Reserved.


Facebook